Assistents 2019

Sector públic

  • Advanced Procurement for Universities and Colleges (APUC): Ricarda Bieke; Stephen Connor; Emma Fletcher; Michael McLaughlin; Angus Warren; Lorona Watts
  • Agència Catalana de Cooperació al Desenvolupament: Ester Jiménez de Cisneros Puig; Núria Mercader; Núria Robert Oleas
  • Associació Catalana de Municipis: Carles Bassaganya; Gemma Cateura; Toni Florido; Jordina Moltó; Víctor Torrents; Jessica Valldeperez
  • Barcelona City Council: Jennifer Berengueras; Mar Campanero; Carla Canal; Ignasi Fernandez Solé; Tomas Gea; Lucía Sánchez; Xavier Silvestre i Castejon; Helene Soler Gessner
  • Centre de Telecomunicacions i Tecnologies de la Informació (CTTI): Ingrid Caus
  • Cologne City Council: Miriam Feldmann
  • Diputació de Barcelona: Sara Garrido
  • Direction des Achats de l'Etat: Julie Boulet
  • Fons Català de Cooperació al Desenvolupament: Toni Royo
  • Generalitat de Catalunya: Anna Ciutat Coronado; Guadalupe Moreno Iturriaga
  • LaCoordi: Anna Bardolet
  • London School of Economics: Cristian Martin
  • London Universities Purchasing Consortium: Marisol Bernal; Don Bowman; Mike Kilner
  • Natural History Museum: Andy Davies
  • North Western Universities Purchasing Consortium: Sarah Dye
  • Region Stockholm: Kathleen McCaughey
  • Sant Boi de Llobregat City Council: Alba Martínez; Manuel Pérez Galé; Carmen Valverde
  • Southern Universities Purchasing Consortium: Jayne Thorn
  • Tate Galleries: Declan McAlister
  • Transport for London: Matthew Galvin; Tim Rudin
  • Transports Metropolitans de Barcelona: Elena Marquez, Pavon Pedraza, Anna Pujol
  • University of Edinburgh: Peter Hayakawa; Gemma Stenhouse
  • University of Groningen: Huib de Langen

Organitzacions de la societat civil de les regions de producció d'electrònica

  • Asian Network for the Rights of Occupational and Environmental Victims (ANROEV): Sanjiv Pandita
  • Center for Development and Integration (CDI): Ha Kim
  • Center for Trade Union & Human Rights (CTUHR): Daisy Arago
  • Civil Initiatives for Development and Peace (CIVIDEP): Gopinathan Parakuni
  • Economic Rights Institute: Dimitri Kessler
  • Globalworks: Stefan Brehm; Helena Magnusson
  • Migrant Worker Rights Network: Sein Htay
  • Pacific Asia Resource Centre (PARC): Shigeru Tanaka
  • Polish Institute for Human Rights and Business (PIHRB): Beata Faracik
  • Sedane Labour Resource Center (LIPS): Fahmi Panimbang
  • Tenaganita: Prema Arasan; Joseph Paul
  • Workers Assistance Centre (WAC): Cecil Tuico
  • Worker Empowerment: Yukyuk Choi

ONG, acadèmics i altres xarxes

  • Berlin Social Science Centre: Gale Raj-Reichert
  • Bread For All: Karin Mader
  • Business and Human Rights: Maria Prandi
  • Catapa: Kim Claes; Alberto Vazquez
  • Clyde & Co.: Laura Coates; Luis García
  • Electronics Watch: Björn Claeson; Brigitte Demeure; Omana George; Martina Hooper; Harpreet Paul; Peter Pawlicki
  • eReuse: Leandro Navarro
  • Ethical Trading Initiative: Cindy Berman
  • Green Electronics Council: Shela Gobertina von Trapp
  • Independent labour rights experts: Jim Cranshaw; David Foust; Alejandro García Esteban; Andy Hall; Amanda Hawes; Mamta Khanna
  • IndustriALL Global Union: Kan Matsuzaki
  • Inèdit Innovació SL: Mariana Filipe Marques
  • Institute for Advanced Studies on Science, Technology and Society: Nicki Lisa Cole
  • International Campaign for Responsible Technology: Ted Smith
  • Queen Mary University of London: Rosie Rawle
  • SETEM Catalunya: Aitor Liendo; Judith Talvy
  • SOMO (Centre for Research on Multinational Corporations): Pauline Overeem
  • Südwind: Matthias Haberl
  • UNISON: Gemma Freedman
  • University of Greenwich: Olga Martin-Ortega
  • University of New South Wales: Justine Nolan
  • Universitat Pompeu Fabra: Marti Boleda